The D is for destroy
The E is for enforce
The A is for absolute
The D is for darkness

Máme zlato

24. ledna 2009 v 17:04 | Enkeli |  Suomi
.. A bronz a 5. místo z ME v krasobruslení. :)

Finská krasobruslařka Laura Lepistöová vyhrála domácí mistrovství Evropy, když udržela vedení po krátkém programu. Druhá skončila v Helsinkách obhájkyně titulu Carolina Kostnerová z Itálie, třetí byla další Finka Susanna Pöykiöová. Česká reprezentantka Nella Simaová skončila čtrnáctá.

24. 1. 2009 16:25 - 24. 1. 2009 16:47 Aktualizováno HELSINKY
Dvacetiletá Lepistöová se před domácím publikem nevyhnula zaváhání, když místo trojitého zařadila jen jednoduchý lutz. Ve volné jízdě kvůli tomu ztratila na evropskou královnu z posledních dvou let Kostnerovou, ale díky osobnímu rekordu 110,70 bodu v celkovém hodnocení udržela náskok 1,9 bodu. K loňskému bronzu tak přidala nejcennější medaili.
Tréninková partnerka českého krasobruslaře Tomáše Vernera Kostnerová nastupovala jako první z kandidátek na titul a předvedla nejlepší výkon dnešního odpoledne ozdobený trojkombinací trojitého lutze s dvojitým toeloopem a dvojitým rittbergerem. Manko zaviněné pádem při nájezdu na trojitý lutz v krátkém programu však už dotáhnout nedokázala.
Posunula se jen na stříbrnou pozici před další Finku Pöykiövou. Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy z roku 2005 zařadila lutz i flip pouze v dvojité variantě a především vinou menší obtížnosti klesla ze druhého místa po krátkém programu na bronzovou pozici.
Simaová se rozhodla jet na jistotu a oproti pátečním proklamacím se nepokusila o trojitý lutz. Z trojitých skoků v její volné jízdě byly znovu jen toeloop a salchow, a i když všechny prvky zvládla čistě, nižší technická náročnost programu znamenala pád z desátého místa na čtrnácté. O jednu příčku si tak vylepšila loňské umístění.

zdroj: sport.cz

Enkeli a smajl
 


Komentáře

1 zuzyk | Web | 25. ledna 2009 v 13:48 | Reagovat

koukala jsem..krása :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama