The D is for destroy
The E is for enforce
The A is for absolute
The D is for darkness

Červenec 2007

už nikdy víc..

28. července 2007 v 22:02 | Enkeli |  Enkeli
..nechci dělat podlahu!!!! Rodičové se rozhodli, že budou předělávat obývací pokoj..grrr!!! Netvrdim že to tam nebude vypadat líp nebo něco takovýho,ale....ta podlaha..no třikrát fuj!!!! Ještě že jsem se uklidila k babičce domu, protože to je fakt jak opičárna u nás doma...:(
No nic..
Páčko
Enkeli

Kiss of Dawn

27. července 2007 v 23:05 | Enkeli |  Sange
Lidi pomoc!!!! J tady novej videoklip HIM a já si ho nemůžu pustit!!!! Valo za co mě trestáš?!
Řekněte prosím, že to nepodělali...prosím...
Já si ho chci pustit!! Tak proč sakra strejdovi nefungujou videa?!!!
Tak co? Povídejte...prosím..xD
Páčko
Enkeli
p.s poprvý jsem to "viděla" u Takmari..xD

Pistolky a růže

27. července 2007 v 22:00 | Enkeli |  Elskede
Říká Vám něco jméno Guns´n ´roses (jestli ne, tak se styďte!)? Ano, správně, ta banda okolo Rose, s písničkama jako Knocking on heavens door, Don´t cry, November rain, Sweet child o´mine., Patience atd., atd.....
Tak jdem na historii..
Skupinu v roce 1985 založil zpěvák Axl Rose, kytaristé Tracii Guns a Izzy Stradlin, baskytarista Ole Beich( brzy jej však nahradil Duff MacKagan¨) ;a bubeník Rob Gardner. J méno vzniklo spojením jmen L.A Guns a Hollywood rose, ve kterých členové hráli.
Vzestup ke slávě(1985-1990) Když se Tracii Guns a Izzy Stardlin nemohli zúčastnit prvního vystoupení skupiny, oslovil Rose Slashe (kytaristu) a Stevena Adlera (bubeníka), kteří jeho nabídku přijali a tak vznikla nejslavnější sestava Guns and roses. Během cesty zpět do L.A napsali členové skupiny píseň Welcome to the Jungle, která se stala jednou z jeich nejpopulárnějších
. Skupina si sama nahrála EP Live ?!*@like a Suicide jejíž kopie se dostala i k šéfům hudebního nakladatelství Geffen records, kteří se skupinou podepsali smlouvu. V roce 1987 vyšlo jejich regulérní album Appetite for Destruction, které obsahovalo hity- Welcome to the Jungle, Paradise city a Sweet child o´mine. Po celém světě se ho prodalo zhruba 25 miliónů kopií.
Chování členů skupiny začalo přitahovat pozornost médií. Slash, Duff MacKagan, Steven Adler byli často během koncertu pod vlivem drog a alkoholu. Během festivalu Monsters of Rock zahynuli dva fanoušci, když se dav začal tlačit k pódiu. Média obviňovala z incidebtu čelny skupiny. Ti se ale o tom dozvěděli až po skončení vystoupení. Tyto a podobné incidenty vedly k tomu, že GNR byli označováni za nejnebezpečnější skupinu na světě. V roce 1988 vyšlo album G´N´R Lies. Píseň "One in milion"¨vzbudila velkou kontroverzi, neboť se v jejím textu objevují výrazy "niggers" (tj. negři) a "faggots"(tj. buzeranti) a vedly k obviněním skupiny z rasismu a nesnášenlivosti vůči homosexuálům. Rose obvinění odmítl s tím, že má rád homosexuální zpěváky, třeba Fredieho Mercuryho a Eltona Johna. V roce 1989 byli Gnr jmenováni na American Music Adwards. MacKagan a Slash byli pod vlivem drog a mluvili vulgárně při předávání cen. Kvůli tomu byly následující pořady vysílány s 5-ti sekundovým spožděním. Nakladatelství začalo žádat po některých členech, aby změnilo své chování. Rose hrozil, že skupinu rozpustí, čímž donutil členy k léčení.
Use your Illusion(1991-1993)
V roce 1991 se vrátili do studia a začali nahrávat svůj zatím nejambicióznější projekt- Use your Illusion 1 a 2. Bubeník Steven Adler nebyl v důsledku svých potíží s kokainem a alkoholem schopen pokračovat v nahrávání a byl ze skupiny vyhozen. Nahradil jej Matt Sorum, bývalí bubeník The Cult. Členem GNR se také stal Dizzy Red. Nakonec vznilko dost materiálu pro vydání dvojalba. GNR se ale rozhodli vydat dvě samostatná alba. Use your Iilusion I a II. Alba debutovala na americkém žebříčku s prvních dvou míst, což se nikomu předtím nepodařilo.
Po vydání alb následovalo 28 měsíců dlouhé turné-Use your Iilusion tour, které zaznamenalo obrovský úspěch, ale zároveň při něm došlo k několika incidentům. V létě, během koncertu v St. Louis Rose skočil mezi diváky a jednoho napadl, protože si natáčel jejich vystoupení na kameru. Poté Rose ukončil koncert,odešel do zákulisí. Dav fanoušků začal dělat výtržnosti při kterých bylo zraňěno několik desítek lidí. Rose byl obviněn z vyprovokování výtržností, ale déle než rok se ho nepodařilo zatknout, protože by l v zahraničí na turné se skupinou. Soud nakonec rozhodl, že je Rose nevinný. Mezitím skupinu kvůli sporům s Rosem opustil kytarista Izzy Stradlin, kterého nahradil Gilby Clarke.
V roce 1992 vystoupili GNR na Freddie Mercury Tribute Concert a zahráli tam dvě své písně. Během toho roku ještě uspořádali několik koncertů se skupinou Metallica. Během koncertu v Motrealu byl zpěvák Metallici zraněn pyrotechnikou. Metallica byla tímto donucena koncerty zrušit. GNR však byli požádáni aby vystoupili. Po dlouhém zdržení se na pódiu objevili GNR, Rose však po čtyřech písních koncert zrušil kvůli problémům s hlasem. Jeho rozhodnutí opět rozpoutalo výtržnosti.
V květnu 1993 si Gilby Clarke zlomil zápěstí při motocyklové nehodě a bylo nutno jej pro několik koncertů v Evropě nahradit. Do skupiny se vrátil Izzy Stardlin, který odehrál 5 koncertů.
Úspěšné turné skončilo 17.července1993 v Buenos Aires. Turné zaznamenalo několik rekordů bv návštěvnosti, trvalo 28 měsíců, odehrálo se více jak 200 koncertů. Konecert v Buenos Aires byl zároveň posledním koncertem GNR v klasické sestavě.
Úpadek (1994-1997)
V listopadu 1993 vydala skupina album !The Spaghetti incident?" které obsahovalo cover verze převážně punkových písní. Album ovšem nezaznamenalo takový úspěch jako ta předchozí. Gilby Clarke byl ze skupiny vyhozen v roce 1994, protože jeho schopnost psát písně nedosahovala, podle ostatních členů skupiny, takových kvalit, aby byly využity při jejich dalších projektech. Jkao náhrada za Clarka přišel do skupiny Paul Tobias, který ovšem nevycházel dobře se zbytkem. Ve stejném roce nahrála skupina cover verzi od Rolling Stones "Sympathy for the devil" pro fil Interview s upírem. Vše vyvrcholilo při nahrávání písně, kdy Tobias nahrál několik vlastních sól k těm Slashovým. Slash zuřil když slyšel konečnou nahrávku písně, kde byly použita Tobiasova sóla. Slash v roce 1995 skupinu několikrát opustil a pak se zase vrátil. Definitivně ji opustil cv roce 1996. Poté založil vlastní skupinu Slash´s Snakepit. Salshe nahradil Robin Finck. C roce 1997 byl vyhozen MattSorum, protože se pohádal s Rosrm ohledně negativních komentářů na Slashe, které pronesl Tobias. V roce 1998 odstoupil od smlouvy Duff MacKagan a opustil skupinu. Axl Rose tak zůstal jako jediný ve skupině ze slavné skupiny, která nahrála Appetit for Destruction.
Noví GNR(1998-součastnost)
V roce 1998 oznámil Rose, že pravuje na nové desce. Společně s ním také Josh Freese, baskytarista Tommy Stinson, klávesisté Dizzy Red a Chris Pitman a kytaristé Robin Finck a Paul Tobias.
V roce 1998 vydali píseň "Oh my God" která byla považována za předehru k připravovanému albu Chinese Democracy. GNR vydali desku Live Era:´87-´93. Která obsahovala živé nahrávky z let 1987-1993.
V roce 2000 přišel do skupiny avantgardní kytarista Buckethead a bubeník Johny Freese byl nahrazen BryanemMatiou. V roce 2002 opustil skupinu Paul Tobias kvůli nespokojenosti s protahováním natáčení alba.
Buckethaed opustil skupinu v roce 2004 a náhrada za něj nebyla oznámena. V březnu 2004 vyšlo best-of album "Greatest Hits" Rose kritizoval, že výběr písní s ním nikdo nekonzultoval. Podnikl neúspěšné právní kroky aby zabránil vydání alba.
V roce 2005 na net unikla píseň "I.R.S" Managment skupiny požadoval její odstranění z webu, prý jde o nekvalitní demo, které neodráží potenciál skupiny. K dalšímu úniku došlov roce 2006 kdy se an internet dostaly písně "I.R.S","Better", "Catcher in the Rye"a "There was a Time"
GNR zahájili v roce 2006 další turné. 13.června 2006 zahráli v pražské Sazka Areně. Do kapely přišel nový kytarista Ron Thal přezdívaný Bumblefoot. Při mnoho koncertech, včetnš toho pražského, hostoval Izzy Stardlin, bývalý kytarista skupiny. Přibližně v polovině evropského turné domů odjel bubeník Bryan Mantia, protože se mu narodilo dítě a ve zbytku evropské části turné jej nahradil Frank Ferrer. Po návartu do Států byl Ferrer ohlášen jako regulérní člen skupiny. V současné době teda mají dva bubeníky, na koncertech hraje jen Ferrer a není jasné zda se Mantia ještě vrátí.
Předběžné datum vydání alba Chinese Democracy bylo určeno na 6. března 2007, ale tento termín nebyl dodržen a není oznámen další. Nahrávání alba trvá déle jak deset let a stálo už víc jak 13 miliónů dolarů, což z něj činí nejdražší album všech dob.
Odkaz skupiny
GNR jsou považováni za skupinu, která změnila rockovou a heavy metalovou hudbu konce 80. let a jejich hudba je vysoce hodnocena. V roce 2002 se GNR ocitli na seznamu skupin,které musíte slyšet než umřete, sestaveným časopisem Q. Televize VH1 je ohodnotila jako 9. nejlepší hard rockovou skupinu.
Skupina ovšem nebyla ušetřena kritiky. Někteří kritizují alba Use yout Iilusion za velkou pompéznost, mnoho klišé a nedostatku humoru a ducha jejich debutového alba. Časté drogové úlety některých členů skupiny nebo slabost Axla Rose pro trička s Charlesem Mansonem byly často médii jako k prezentování skupiny jako špatného vzoru pro mladé fanoušky.
V roce 2012 se otevře pro kapleu možnost vstoupit do "Rock and Roll Hall of Fame" Hudební kritici i fanoušci to vidí jako možnost pro obnovení původní sestavy. Slash prohlásil, v pořadu televize VH1: "Nezáleží na tom, kolik peněz nám hodí do tváře, nemáme důvod se dát dohromady, ledaže by mezi námi byl vzájemný respakt a porozumění...a od toho jsme hodně daleko."
Uff, tak už je to dopsaný. Konečně...moje ruce...Upřímně obdivuju ty co to četly až dokonce..
Páčko
Enkeli
p.s- některý starší členy GNR můžete slyšet ve skupine Velvet Revolver
p.p.s konck knock knockin´on heavenś door xD
p.p.p.s čerpala jsem z wikipedia.org
p.p.p.p.s omlouvám se za případné chyby v textu:)))

A dem slavit..

27. července 2007 v 17:52 | Enkeli |  Enkeli
A dem slavit, to nás bavit. V tom sme sakra dobrej tým! (pro ty co nepoznaly-kabát corrida)
Néé nevolejte na mě cvokárnu, já nechcííí! Teď už, ale vážně. Ahoj lidi!!(ano, myslím vás:D) Jsme(já, moje druhé já a blonďáček) zpět. Nejspíš jen na víkend, ale uvidíme(třeba se nade mnou Valo smiluje) Takže..byla to nádehra na tý chatě(a to nemyslím ironicky..) Jen tak se celej týden(vlastně ještě dýl) poflekovat s blonďáčkem, válet se u bazénu, koukat na ´Happy feeť´a pak se zase válet...Nááádhera, kdo nepozná, neuvěří:D)
Takže to by bylo takhle a teď....vlastně už ani nevim co říct..no tak zatím páčko. Časem na něco přijdu.
Enkeli

Within Temptation

17. července 2007 v 23:15 | Enkeli |  Elskede
Within temptation jsou další skupin, která se mi dostala "pod kůži"..Nedávno jsem si pořídila jejich nejnovější album The heart of everything a okamžitě jsem se zamilovala do songu Frozen..
Kapelu založil jejich současný kytarista-Robert Westerholt se svojí přítelkyní Sharon den Adel, která se ujmula zpěvu. Po dvou měsících podepsali smlouvu s DSFA REC. V roce 1997 vychází debut skupiny-Enter. Je to vlastně souhrné vydání prvních demo nahrávek skupiny.
Krátce po vydání Enter vystupují WT na obřím festivalu Dynamo open air, který byl teprve jejich 5.vystoupením. Pak následovalo několik koncertů, některé i v Německu a Rakousku. O rok později si opět zahráli na festivalu Dynamo. Pak vydali minialbum-The Dance, kde si zazpíval i Robert Westreholt (kytarista WT) Pak se dali načas pauzu, protože byli unavení častým koncertováním. Sharon a Robert si dodělali vysoké školy. V roce 2001 vydali průlomové album Mother earth a skupina začíná znovu koncertovat a to i v klubech a nebo na festivalech. Vystupovali např. na festivalu PinkPop kde hráli před 100 000 publikem. Obrovský celosvětový úspěch zaznamenal singl Ice Queen.
V roce 2003 přestoupili WT k labelu Gun/BMG. Firma vydala reedici 3 roky strého alba Mother Earth. WT se stali velmi tlačenou a propagovanou skupinou. Začal kolotoč rozhovorů pro významné, nejen metalové, časopisy, propagací a koncertů. Dostavil se celosvětový úspěch a nakonci roku 2004 vydávají novou desku The Silent Force. Nahrána byla s 80-ti členým moskevským orchestrem.
Nejnovější album se jmenuje The Heart of everything.

Frozen
Chladná

I can´t feel my senses.
I just feel the cold.
All colors seem to fade away.
I can´t reach my soul.

Necítím své smysly.
Cítím jen chlad.
Všechny barvy pohasínají.
Nemůžu dosáhnout na svou duši.

I would stop running.
If knew there was a chance.
It tears my apart to sacrifice it all,
but I´m forced to let go

Přestala bych utíkat,
kdybych věděla, že tam byla šance.
Rozervává mě to, že všechno obětuju,
a že jsem donucena odejít.

Ref.: Tell me I´m fozen, but what can I do?
Can´t tell the reason I did it for you.
When lies turn into the truth I sacrifaced for you.
You say that, I ´m frozen, but what can I do?

Ref.: Říkej mi, že jsem chladná, ale co mám dělat?
Nemůžu říct důvod proč jsem ti to provedla.
Když se lži stávají pravdou, obětovala jsem se pro tebe.
A ty říkáš, že jsem chladná, ale co mám dělat?

I can feel your sorrow.
You won´t forgive me.
But I know you ´ll be all right.
It tears me apart that you will never know,
but I have to let go.

Cítím tvůj zármutek.
Neodpustíš mi,
ale vím, že bueš v pořádku.
Rozervává mě to, že nikdy nebudeš vědět,
ale musím odejít.

Ref...

Everything will slip away.
Shaterred peaces will reinman,
when memories fade into emptiness.
Only time will tell its tale,
if it all has been in vain.

Vše se bude vytrácet.
jen zničené střípky přetrvají,
když vzpomínky vymizí do temnoty.
Pouze čas bude vyprávět svůj příběh.
zda to všechno nebylo zbytečné.

I can´t feel my senses.
I just feel cold.
Frozen..
But what can I do?
Frozen..

Necítím své smysly.
Cítím jen chlad.
Chladná..
Ale co mám dělat?
Chladná..
Video k Frozen..
Video k What have you done..
Tak se zatím mějte
Páčko Enkeli

vývrh z nudy

17. července 2007 v 19:46 | Enkeli |  Enkeli
Hmm, nějak nevím o čem psát. Tak uvidíme co z toho vzejde...
Takže, to, že je vedro na chcípnutí si už asi všichni všimli ne? Mamíí já chci do Finska..náherných 25 stupňů tam je...
A ještě k něčemu jsem se rozhodla...Jednou si nechám vytetovat noty z Lost soul (víte který myslím ne? Takový ty, jak je má Jonne na ruce xD)(ne opravdu mi nešibe!) xD
Zrovna poslouchám uniklubi-synti ja enkeli...tuhle písňu doporučuji......
Trošku se snažím přemýšlet o tom srazu co navrhuje Charlotte, ale nějak mě nic nenapadá....
tak s toho psaní nic moc nevzešlo...tak snad příště..:)
Páčko Enkeli

Vedro!

14. července 2007 v 17:15 | Enkeli |  Enkeli
To je děs! Ještě včera lilo jak z konve a teď je vedro na chcipnutí! Už jsem varovala rodiče, že jestli to takhle půjde dál, tak se odstěhuju na ten nejsevernější kousek severního Finska! Kdyby aspoň bylo se kde vykoupat, ale nejbližší bázén je..hodně daleko(resp. jsem líná tam dojet)..Njn za lenost se platí...:(
Tak se mějte darlingové moji, já jdu prohledat skříň a vytahat co nejvíc světlýho oblečení na světlo světa..
Páčko Enkeli

o všem a o ničem

13. července 2007 v 15:54 | Enkeli |  Enkeli
Ahojky, zlatí žůžový xD.
Já jen....všimli jste si, že za červenec tu jsou jen tři články?! Fuj...stydím se sama za sebe. Ale mám pro to omluvu (i když chabou..) Důvodem jsou: prázdniny a cestování. Znáte to ne? Prostě jsem pořád na cestách a to znamená, že se málokdy a nebo vůbec nedostanu k počítači:((
Když jsem přijela k dědovi a tetě do T¨řebíče(kde se zrovna teď nacházím) čekalo mě milé překvapení...Jako dárek na uvítanou na stole ležela 4 cd...30 seconds to Mars, Marylin Manson(eat me, drink me) Sex pistols(live in concert) a Velvet revolver....zrovna te'd sedím ve škole( a to jsem si říkala, že sem vlezu až v září...ale co bych pro počítač neudělala xD)....Je mi poněkud, už asi 3 dny blivno (stav, kdy obracíte obsah žaludku):((¨Takže si opravdu prázdniny užívám..
Tak já jen aby jste věděli, že zatím žiju a že se tady z velkou pravděpodobností opět delší doubu nezjevím:((((
Mějte se skvěle
Enkeli
p.s Jestli máte zájem zaskočte si do trafiky pro Bravo a pro plakát Lovex a 30stm xD

zabíjející podlaha&HIMáci

8. července 2007 v 20:39 | Enkeli |  Sange
A je to tady!( i když tenhle pokřik se bude spíš hodit až vyjde new album) Poslechnout si můžete Passion´s Killing Floor 1. písničku z chystaného alba Venus Doom....
Valo se opět vyznamenal. Písnička je..no nějak mě nenapadají slova, ale je prostě nádherná...posuďte vy...:)
Příjemný poslech
Páčko
Enkeli

Axl xD a nakonec ještě něco ;)

8. července 2007 v 20:17 | Enkeli |  Elskede
Takže, začnu Axlem..mám na mysli Axla Rose z Guns ´n´roses. Nejdřív to začalo naprosto nevinně. Opravdu hodně se mi líbila hudba GNR(a pořád líbí), ale když jsem sledovala klipy Patience a Sweet child O´mine Zjistila jsem jednu věc. Axl se mi líbí....
Tahle se mi líbí..
Pěkný tričko....:)
A nakonec celá grupa....
Myslím, že o Guns uslyšíte častěji xDD
No a ještě něco...žůžofej rozhovor s Charlotte o tom, že monitor není fén a proč bagl není Valo a není žůžofej (neboj Charlotte my se o to postaráme) a jinejch blbinkách...xDD Varování: Já z toho mám záchvaty smíchu do teď! xD
Tak to už je asi vše.....mějte se
vaše lůžová Enkeli xD

Viva la France

8. července 2007 v 14:12 | Enkeli |  Na cestách
Nj tak už jsem zpátky, i když ne na moc dlouho. Dnes ráno jsme se vrátili z Paříže! Jeli jsme v sestavě já, brácha, máma, stejda a babička. Vyjížděli jsme ve čtvrtek v 19:45 ze Zličínského nádraží. Tedy jsme jeli autobusem. Vážně nedoporučuji jezdit větší vzdálenosti busem. Asi po čtyřech hodinách jsem se začala šíleně nudit. Okolo desátý večer pustil řidič Rafťáky, ale tyhle filmy moc nemusím a navíc nemám ráda Kotka. Každopádně jsme nakonec dorazili kolem 10 dopoledne do akvaparku Aquaboulevard-největšího akvaparku v Evropě. To stálo i za tu příšernou cestu! Vážně doporučuju! Tam jsme strávili 4 hodiny. 4 nádherné hodiny! Po těch tobogánech a tom všem se mi bude stýskat xD No a pak jsme vyrazili poznávat Eifellovu věž- teda poznávat..poznávali jsme asi takhle-nahoru jsme se nedostali kvůli frontám. Jako bych mámě neříkla, že když je nad kasou nápis "Stairs only" že to asi fronta na výtah nebude. Celkem jsme ve frontách strávili víc jak 3 hodiny!! Takže jsme to nestihli, protože by nám ujela. Neujala by. Protože když jsme se dostali na nábřeží, oznámila nám průvodkyně, že loď má hodinu spoždění. Ale nevadí, vyjížďka po Seině a výhled na památky při západu slunce stál za to. Plavili jsme se asi hodinku. Musím uznat, že to ve mě zanechalo nezapomenutelný pocit. Určitě se tam ještě vrátím. Jeden den je na Paříž moc málo. Pak nás autobus zavezl na hotel. Nemělo smysl se nějak moc zabydlovat, protože ráno jsme zase odjížděli. Došli jsme si na věčeři do "picošky"
Ráno, po snídani v hotelu, jsme vyrazili do Disneylandu!! Na místo, kam jsme se těšila ze všeho nejvíc. Jedním slovem: nádhera! Jen mi to kazily ty davy lidí, ale to k tomu asi patří. Se strejdou jsme se vypravili na atrakci jménem Indiana Jones! Je to horská dráha. Něco jako u nás na Matějský, jen je o dost rychlejší a nakonci je looping. Bombastický, ale strašně kraťoučký. Asi jen 2 minuty. Máma aspol. na nás čekali dole. Pak jsme se jen tak procházeli. Zašli jsme se podívat na Piráty z Karibiku..teda aspoň tak to bylo pojmenovaný. Byla to projížďka loďkou v jeskyni. Taky moc pěkný. Ono celej Disneyland je úžasnej, takže kdybych se měla rozprávět o všem tak bych tu byla ještě do zítřka. Ve čtyři hodiny odpoledne odstartoval průvod hraček. Popelka, Malá mořská víla, Kráska a Zvíře, Chip a Dail, Goofy, Mickey Moouse a Minnie. Prostě všechny Disneyho postavičky. Kouzelné. A navíc jsem se ještě před tím stihla vyfotit s Mickey Mousem:DD Njn malé dítě se prostě nezapře:) Ve 21:00 jsme měli sraz před autobusem, směr Praha..
Portez-vous bien! (Mějte se dobře!)
Enkeli
P.S Fotky nejspíš budou, ale později.